سمینار بین المللی زمین شناسی(IGC) هر4 سال یکبار در کشورهای مختلفی که در سمینار مشخص می شوند برگزار میگردد. سمینار پیش رو طی 5 روز در تاریخ 5 الی 10 آگوست سال  2012 (14 الی 19 مرداد 1391) در کشور استرالیا شهر بریزبن برگزار خواهد شد. در طی این سمینار هر روز 30 الی 35 مقاله ارائه خواهد شد که به دو صورت شفاهی و پوستر می باشد. مدت زمان برای ارائه مقاله 15 دقیقه بوده ومقالات پوستری هم در محل تعبیه شده قرار خواهد گرفت.موضوع مقالات ، درمورد کلیه شاخه های علوم زمین می باشد.در کنار سمینار، نمایشگاهی نیز در زمینه علوم زمین برگزار خواهد گردید که توسط شرکتها وسازمانهای زمین شناسی کشورهای مختلف دنیا برگزار می گردد و در نمایشگاه آخرین پیشرفتها وفن آوری های مربوط به علوم زمین ارائه خواهد گردید.
در طی برگزاری سمینار کارگاه های آموزشی نیز تحت موضوعات زمین شناسی اقتصادی – انرژی- زمین شناسی – محیط زیست – و... برگزار خواهدگردید که علاقه مندان می توانند در خود سایت ثبت نام کنند.
برای کشورهای با درآمد کم امکانی گذاشته شده که توسط شرکت بزرگ معدنی VALE ساپورت مالی شده وهزینه اقامت وپذیرش در سمینار را با قرعه کشی برای کسانی که مقاله دارند پرداخت میکند که در سایت نیز ثبت نام انجام می شود.
ابتدا علاقه مندان به شرکت در سمینار باید در صفحه اصلی سایت(در قسمت Register your interest) ثبت نام اولیه را انجام دهند که یک Reference number  خواهند گرفت که کد شرکت کننده می باشد.
شروع پذیرش مقالات از آوریل 2011 بوده که البته روز دقیق ان در سایت ذکر نشده است وپایان پذیرش مقالات 17 فوریه 2011 خواهد بود.در 30مارچ2012 پذبرش مقالات به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.در 30 آوریل 2012 کسانی که مقاله آنها پذیرفته شده است باید مبلغ ثبت نام را بپردازند که تا ماه May  ارزانتر بوده و از 1  May تا 1   July مبلغ ثبت نام گرانتر خواهد گردید.
به اطلاع علاقه مندان شرکت در سى و چهارمين کنگره بين المللى زمين شناسى 2012 استراليا مى رساند لازم است در مهلت ارسال اعلام شده توسط دبير خانه کنگره ،نسبت به ارسال مقالات خود اقدام نمايند و تصوير آن را به اداره روابط بين الملل به آدرس :international@gsi.ir ارسال نمايند.
لازم به ذکر است پس از دريافت پذيرش، اداره روابط بين الملل نسبت به اجراى پروسه ادارى به شرح زير اقدام مى نمايد:
 دريافت پذيرش و مدارک مربوطه ،اعلام اوليه اسامى متقضيان به مديريت حراست سازمان، بررسى در شوراى آموزش سازمان ، ارسال به هيات نظارت به سفرهاى خارجى کارکنان دولت،تامين منابع مالى ،حکم ماموريت و اعزام .